Využití v praxi

 

V předcházejících oddílech jsem vás seznámila s homeopatií - teorií, teď vám uvedu, kde lze léčbu použít -

 

Opakované infekce honích cest dýchacích, rýmy u dětí - častá  je léčba antibiotiky. Nezamýšlíme se na důvodu tohoto onemocnění- brzké odloučení dětí od mámy - jesle, školky - citlivější organizmus se se změnou těžko vyrovnává a reaguje nemocí. Nemoc - obrací pozornost na sebe - maminka se o mě opět stará, věnuje mu pozornost. Homeopatií pomůžeme dítěti odblokovat blok z odtržení, odloučení, posílíme imunitu.

 

U žen gynekologické problémy -  jsou léčeny chemoterapeutiky, antbiotiky . Co způsobuje tyto problémy - neshody s partnerem, postavení ženy v rodině atd. Homeopatie pomůže ženě získat zpět ztracené sebevědomí, uvědomit si svoji ženskost. Léčba je vždy zdlouhavější, ale úspěšná.

 

Zažívací problémy - jsou v dnešní době časté, způsobujeme si je nezdravým životním stylem, stresem, velkým pracovním nasazením . Citlivější jedinci, kteří si problémy ukládají v sobě si způsobují žaludeční problémy - pálení žáhy, křeče, plynatost .....

 

Psychické problémy - které jsou v dnešní době velmi časté. Často jsme orientovaní na práci, úspěch, jedeme na doraz  - vzniká  podrážděnost, zrychlené nebo zpomaené reakce, strach.....  Homeopatie dokáže s těmito problémy pomoci.